Budezonid w leczeniu wczesnej choroby COVID-19: randomizowane badanie kontrolowane
Aktualizacja grudzień 2021 – nawet WP o tym pisze ! , a w szpitalach ludzie umierają ! – to jest mordowanie ludzi !
Komentarz od redakcji serwisu covid-19-nieznane-fakty.pl
W Polsce lek ten posiada jedną z najmocniejszych rekomendacji jako lek leczący Covid-19 !
Jest to lek powszechnie dostępny dosłownie w każdej Aptece i tani i pewnie znasz kogoś z astmą .
Mianowicie „rada naukowa” przy Premierze Morawieckim w swoich zaleceniach z 2 lutego 2021 !!! nie zaleca jego stosowania !
A ponieważ ten organ (Stanowisko konsultantów krajowych przy Pemierze RP z dnia 01.02.2021) ten nie zaleca nic, co mogło by leczyć pacjentów z zakażeniem Covid-19,
oznacza to, że „rada naukowa” posiada pewność co do pozytywnych skutków leczniczych stosowania tego leku !
Autorzy stanowiska:
Konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej – dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas
Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych – prof. dr hab. Andrzej Horban
Konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii – prof. dr hab. Radosław Owczuk
Członkowie Rady Medycznej:Wyżej wymienieni oraz:
Prof. dr hab. Piotr Czauderna
Prof. dr hab. Robert Flisiak
Prof. dr hab. Tomasz Laskus
Prof. dr hab. Bartosz Łoza
Prof. dr hab. Magdalena Marczyńska
Dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz
Prof. dr hab. Miłosz Parczewski
Prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska
Prof. dr hab. Anna Piekarska
Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć
Prof. dr hab. Krzysztof Simon
Dr n. med. Konstanty Szułdrzyński
Prof. dr hab. Krzysztof Tomasiewicz
Prof. dr hab. Jacek Wysocki
Dr n. med. Artur Zaczyński
Czemu organy te nie zalecają leków leczących Covid-19 ?
To proste – Pandemia skończyła by się w 2 tygodnie i gigantyczne pieniądze jaki ciągną z tej sytuacji lekarze i politycy by przepadły !
Dodam info pochodzące z Internetu, że terapia Budezonidem była stosowana od początku pandemii w Tajlandii, czemu ten kraj zawdzięcza wyjątkowo niską śmiertelność i szybkie opanowanie sytuacji w kraju.
——-
Na początek wniosek z badania
Wczesne podanie wziewnego Budezonidu zmniejszyło prawdopodobieństwo konieczności pilnej pomocy medycznej i skróciło czas powrotu do zdrowia po wczesnym zakażeniu COVID-19.
Tu pełny Tekst badania https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.04.21251134v1.full-text
Budezonid zmniejsza potrzebę hospitalizacji u pacjentów z COVID-19, sugeruje badanie fazy 2
Osoby z astmą o 30 proc. rzadziej chorują na COVID-19 – wyborcza.pl
Wprowadzenie
Kontekst Wiele wczesnych kohort szpitalnych choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19) wykazało, że pacjenci z przewlekłą chorobą układu oddechowego byli znacząco niedostatecznie reprezentowani. Postawiliśmy hipotezę, że za to odkrycie odpowiada powszechne stosowanie glikokortykosteroidów wziewnych i sprawdziliśmy, czy glikokortykosteroidy wziewne będą skutecznym sposobem leczenia wczesnej choroby COVID-19.
Metody Przeprowadziliśmy randomizowane, otwarte badanie wziewnego budezonidu, w porównaniu ze zwykłą opieką, u dorosłych w ciągu 7 dni od wystąpienia łagodnych objawów Covid-19. Głównym punktem końcowym była pilna wizyta medyczna w związku z COVID-19, ocena na oddziale ratunkowym lub hospitalizacja. Badanie zostało przerwane wcześnie po tym, jak niezależna analiza statystyczna wykazała, że wynik badania nie zmieni się wraz z dalszym zapisem uczestników.
Wyniki Randomizacji poddano 146 pacjentów. Dla populacji zgodnej z protokołem (n = 139), główny wynik wystąpił u 10 uczestników i 1 uczestnika odpowiednio w ramieniu ze zwykłą opieką i z budezonidem (różnica w proporcji 0,131, p = 0,004). Liczba potrzebna do leczenia wziewnym budezonidem w celu zmniejszenia pogorszenia stanu COVID-19 wynosiła 8. Powrót do zdrowia klinicznego był o 1 dzień krótszy w grupie leczonej budezonidem w porównaniu z ramieniem stosującym zwykłą terapię (mediana odpowiednio 7 dni w porównaniu z 8 dniami, test logranka p = 0,007). Odsetek dni z gorączką i odsetek uczestników z co najmniej 1 dniem gorączki był niższy w grupie otrzymującej budezonid. Mniej uczestników zrandomizowanych do leczenia budezonidem miało utrzymujące się objawy w dniu 14 i 28 w porównaniu z uczestnikami otrzymującymi zwykłą opiekę.
Wniosek Wczesne podanie wziewnego budezonidu zmniejszyło prawdopodobieństwo konieczności pilnej pomocy medycznej i skróciło czas powrotu do zdrowia po wczesnym zakażeniu COVID-19.
(Finansowane przez Oxford NIHR Biomedical Research Center i AstraZeneca; numer ClinicalTrials.gov , NCT04416399 )
Dowody przed tym badaniem Większość interwencji badanych w związku z pandemią COVID-19 koncentruje się na pacjentach hospitalizowanych. Pilnie potrzebne są szeroko dostępne i szeroko stosowne interwencje w przypadku łagodnego COVID-19.
Wartość dodana tego badania W tym otwartym, randomizowanym badaniu z grupą kontrolną, wziewny budezonid podawany dorosłym z wczesną chorobą COVID-19 zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności pilnej pomocy, konsultacji na oddziale ratunkowym lub hospitalizacji. Nastąpiło również szybsze ustąpienie gorączki, znanego złego markera prognostycznego w COVID-19 oraz szybsze ustąpienie objawów zgłaszanych przez samych siebie i zgłaszanych w kwestionariuszu. Było mniej uczestników z utrzymującymi się objawami COVID-19 14 i 28 dni po terapii budezonidem w porównaniu ze zwykłą opieką.
Implikacje wszystkich dostępnych dowodów Badanie STOIC potencjalnie zapewnia pierwszą łatwo dostępną skuteczną interwencję we wczesnym stadium COVID-19. Oceniając wykorzystanie zasobów opieki zdrowotnej, badanie zapewnia ekscytującą opcję pomocy w radzeniu sobie z ogólnoświatową presją na systemy opieki zdrowotnej związaną z pandemią COVID-19. Dane z tego badania sugerują również potencjalnie skuteczne leczenie zapobiegające długoterminowej zachorowalności na trwałe objawy COVID-19.
Osoby z astmą o 30 proc. rzadziej chorują na COVID-19 – wyborcza.pl
Leki i preparaty skuteczne w leczeniu zakażenia wirusem Covid-19.
Wypowiedź lekarza Piotr Rubas na Konferencji w Krakowie! 27.02.2021
Originally posted 2021-03-01 08:05:46.